בניית אסטרטגיית תוכן לעסקים

אסטרטגיית תוכן היא אחד המרכיבים החשובים ביותר באסטרטגיית השיווק שלך מכיוון שהיא מכתיבה מי הלקוחות שלך, מה הם אוהבים, איפה הם נמצאים, מתי ואיך אתה מתכנן להתחבר לקהל שלך. אסטרטגיית התוכן כוללת בניית פרסונות קונים, יעדי בקרה, החזר השקעה ועוד.

תוכן עניינים

  • אסטרטגיית תוכן היא גישה מקיפה ליצירת תוכן המניע יעדים עסקיים מרכזיים.
  • אסטרטגיית תוכן מאפשר תהליך תכנון ברמה גבוהה יותר. לשם השוואה, שיווק באמצעות תוכן הוא תהליך של יצירה, פרסום וקידום תוכן.
  • קידום אתרים הוא חיוני לאורך תהליך פיתוח אסטרטגיית התוכן מכיוון שהוא עוזר לך לזהות כיצד הקהל שלך מחפש, והוא מגביר את התוכן שאתה יוצר.

מהי אסטרטגיית תוכן?

אסטרטגיית תוכן היא אחד המרכיבים החשובים ביותר באסטרטגיית השיווק שלך מכיוון שהיא מכתיבה מי הלקוחות שלך, מה הם אוהבים, איפה הם נמצאים, מתי ואיך אתה מתכנן להתחבר לקהל שלך. אסטרטגיית התוכן כוללת בניית פרסונות קונים, יעדי בקרה, החזר השקעה ועוד.

אסטרטגיית תוכן צורכת משאבים רבים, בעיקר ליצור תוכן מעולה שמביא לתוצאות. במידה ואתם משתמשים במיקור חוץ (פרילנאסרים) לכתיבת פוסטים בבלוג או יוצרים סרטונים בתוך הבית, זה קריטי שתהיה לכם תכנית מאורגנת היטב כדי להשיג את התוצאות שאתם רוצים.

מה ההבדל בין אסטרטגיית תוכן לשיווק תוכן?

אסטרטגיית תוכן היא פעילות עסקית מתקדמת יותר מאסטרטגיה שיווקית. בעוד שאסטרטגיית שיווק מתארת ​​את הצעדים השיווקיים שתנקוט לקראת היעדים הסופיים שלך, כמו צמיחה והגדלת ההכנסות. אסטרטגיית תוכן מתמקדת בהגדרה איזה תוכן ניצור כדי לתמוך באסטרטגיה שיווקית זו, כמו גם כיצד תקדם אותה. למעשה אסטרטגיית השיווק היא ההוצאה אל הפועל של אסטרטגיית התוכן.

אילו דברים מוגדרים באסטרטגיית התוכן?

  • מהם מטרות השיווק, לאן מנווטים את הסירה.
  • אילו יעדים תרצו להשיג בסופו של התהליך.
  • תיאור התחרות בשוק, איך מתמודדים עם האתגרים באמצעות תוכן.
  • לאיזה קהל לקוחות אתם מנסים להגיע
  • אילו סוגי תוכן תפרסמו בכל פלטפורמה לדוג': ב-אינסטגרם נפרסם סרטונים, באתר האינטרנט מאמרים.
  • כיצד התוכן שלך יתמוך במותג, האם הוא מחזק את השירותים והמוצרים, האם ההתמקדות בנושא ספציפי.
  • קביעת מדדי הצלחה, לדוג': היעד של המאמר הזה הוא להגיע ל200,000 חשיפות בחודש.

אסטרטגיית התוכן כוללת קרוב ל-20 עמודים תוך כדי שימוש במודלי שיווק שונים על מנת לתת ניתוח מקיף, לצערנו הרשימה עוד ארוכה אבל אלו הם הדברים העיקרים שתצטרכו לדעת לעת עתה.

מהם 3 אבני היסוד של אסטרטגיית תוכן?

מומחי תעשייה יגידו לך שאסטרטגיית תוכן יעילה חייבת להיות בעלת שלושה מרכיבי ליבה כדי להצליח: מיקוד במותג, חווית משתמש והפצת תוכן. עם זאת, ישנו מרכיב רביעי שחלק מהאנשים מתעלמים ממנו – יצירת תוכן.

התמקדות בנושאי תוכן הקשורים למותג

יש צורך לקחת בחשבון את מיצוב המותג בהתאם לשאר המתחרים מהו סל המסרים השיווקיים שפונים חוצה ויוצרים תכנית יעילה ומוגדרת היטב כדי להבטיח תוכן עקבי. לדוגמה מאפיה קטנה שתרצה לפרסם תוכן ברשתות חברתיות כדי לקדם את התוצרת המקומית הטרייה שלה. מנהלי השיווק יצטרכו לכסות נושאים כמו מקור המרכיבים האורגניים שלהם או המורשת וההכשרה של האופים האופים שלהם – לא העלייה במחירי הדלק והתחבורה. מה שרלוונטי גם לעסק וגם ללקוח.

מיקוד במותג יחייב נקיטת פעולות ויניע את אסטרטגיית התוכן. מטרות עתידיות צריכות להיות שאפתניות. בדרך כלל, יעדי הזהב מורכבים מאבני דרך מרכזיות שנועדו לדחוף את הצוות שלך להשיג תוצאות יוצאות דופן.

מודל SMART מסכם לנו: להיות ספציפיים, לבצע פעולות הניתנות למדידה, לקבוע פעולות הניתנות להשגה, ולתכנן פעולות מציאותיות ומוגבלות בזמן. כל זה יבטיחו שתבצעו את המשימות הקטנות יותר הנדרשות כדי להשיג את יעדי זהב המשמעותיים יותר שלך.

חווית משתמש

כדי ליצור אסטרטגיית תוכן מוצלחת, עליך להבטיח שהחומר שלך יתקשר עם קהל היעד שלך. זה כולל פיתוח פרופילים של לקוחות אידיאליים כדי שהצוותים שלך יוכלו לכתוב ולעצב תוכן ממוקד במיוחד. שבו וערכו רשימה של כלל הלקוחות שעברו בעסק ותתחילו לאפיין לפי תכונות אופי, מצב כלכלי, מיקום גאוגרפי ואפילו שפה הסוגרת אותו להקשבה או להפך, כך נוכל להבין את הלקוח והאופן הגעה אליו.

הפצת תוכן

הפצת התוכן נחשב לשלב קריטי לכל אסטרטגיה, ההפצה יעילה יכולה להניעה להצלחה גדולה או לכישלון. עלייך להבין מתי אתה מפרסם, היכן ואיך ישפיעו על מידת הסיכוי שהקהל שלך יתקשר עם המותג שלך.

ניצול יעיל של כלל המשאבים הנמצאים ברשותך ובכל סוגי המדיה היא הדרך היחידה להבטיח שהמותג שלך יגיע לכמה שיותר לקוחות מתאימים. הקפידו לבחור ערוצי שיווק שיתאימו ליעדים ופרופילh קהל – כמו נכסים דיגיטליים שברשותכם, מדיה בתשלום כמו פייסבוק, גוגל יוטיוב וכו', מדיה בבעלות כגון אתר אינטרנט, דף נחיתה ועוד.

סיכום

בניית אסטרטגיה לא תתרחש בן לילה. זכור, העברת הודעות צריכה להיות ייחודית ותמיד רלוונטית לנושא. התוכן חייב לענות על צרכי הלקוחות בשלבים שונים של משפך המכירה. בנוסף, הפצה יעילה חיונית לחשיפה לתוכן איכותי. אם אתה מחפש עזרה של מומחה בבניית אסטרטגיית התוכן הראשונה שלך או שיש לך יעדים שאפתניים ודורש שותף עסקי שאפתני לא פחות, אנחנו כאן כדי לעזור לך.

תוכן אורגני נמצא בשיא של כל הזמנים, הדרך היחידה להקדים את המתחרים היא על ידי פיתוח אסטרטגיות תוכן מנצחות. למרות שאין פתרון קסם אחד מתאים לכל, זיהוי והכלת שלושת המרכיבים המרכזיים – מיקוד מותג, חווית משתמש והפצת תוכן – יסייע בפיתוח תכנית להצלחת העסק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעדכונים ומאמרים נוספים הצטרפו עכשיו!
למאמרים נוספים הצטרפו עכשיו!
error: התוכן שאתה מנסה להעתיק מוגן בזכויות יוצרים, ראה הוזהרת.

שמחים לעמוד לשירותכם בכל עת!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שמחים לעמוד לשירותכם בכל עת!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם