מיתוג עסקי: מה ההבדל בין לוגו למיתוג?

בעבר הרחוק הלוגו היה משמש את הסוחרים שהתחילו לייצא את המוצרים שלהם אל מחוץ לכפר, על מנת להבדיל אותם מסוחרים אחרים. תראו לכם שבעבר הרחוק אתם מגיעים למרכול הקרוב ורוצים לקנות חלב, כל בקבוקי החלב נראים בדיוק אותו הדבר....

תוכן עניינים

ההבדל בין לוגו למיתוג ואיך תגרמו לעסק שלכם להיות ייחודי?

לאחרונה אני נתקל בהמון בעלי עסקים שמבקשים לקנות מוצר ספציפי שהוא רק לוגו, מבחינה מקצועית לא קיים דבר כזה ,תחשבו שאתם הולכים לקנות מכונית, האם אתם יכולים לבקש רק את הגלגלים של האוטו? לוגו הוא בעצם נגזרת מתוך תהליך מיתוג שלם. במהלך התהליך החברה שעושה זאת עבורכם אמורה לנהל אפיון ומחקר על העסק שלכם, מחקר מתחרים, מפת מיצוב (שעליה ארחיב ההמשך) ורק לאחר מכן להגיע לשלב של הכנת המיתוג (החלק הגרפי).

בפוסט הבא אני אסביר מה ההבדל בין לוגו לבין מיתוג, מהם השלבים שחשוב לדעת ולזכור, ואיך תוכלו לדעת שהלוגו שלכם באמת מתאים לעסק.

מהו לוגו ולמה הוא משמש?

לוגו או בעברית סמליל, נחשב לאלמנט גרפי, טקסט מעוצב או איור שנועד לייצג גוף, ארגון, עסק או אדם מסוים ולהבדיל אותו משאר המתחרים או עסקים.

איך הלוגו נוצר?

בעבר הרחוק הלוגו היה משמש את הסוחרים שהתחילו לייצא את המוצרים שלהם אל מחוץ לכפר, על מנת להבדיל אותם מסוחרים אחרים. תראו לכם שבעבר הרחוק אתם מגיעים למרכול הקרוב ורוצים לקנות חלב, כל בקבוקי החלב נראים בדיוק אותו הדבר, כד זכוכית מלא בחלב, למעשה לא ניתן להבחין מאיפה החלב הגיע, מי ייצר אותו ועוד. כל השאלות האלו הובילו לכך שצריך ליצור בידול, בידול שיאפשר ללקוח להחליט מאיזה עסק הוא רוצה לקנות את החלב שלו. הלוגו נתן נתן בדיוק את האפשרות הזאת, להבדיל את היצרנים אחד מן השני.

למה הלוגו נחשב לדבר כל כך חשוב לעסק?

הלוגו, כפי שכבר הבנו הוא סימן ההיכר של העסק והוא יוצר בידול מהמתחרים ומאפשר לעסק . בנוסף הוא הזהות של העסק, דמיינו את עצמכם נותנים את הכסף שלכם לאדם שלא מוכן לחשוף את זהותו, כוונותיו, הייתם סולדים מאדם כזה נכון? בדיוק כך לקוחות סולדים או קונים פחות מעסקים ללא לוגו בחזית. אם אין לכם עדיין לוגו, זה הזמן להצטייד באחד, לחצו כאן.

איך תדע אם הלוגו של העסק שלך הוא טוב?

לוגו טוב משדר מספרים ספציפיים שנבחרו בקפידה לאחר ביצוע מחקר וניתוח אסטרטגי כולל לעסק, את השלב הזה מבצעים בתחילת הדרך ולכן חשוב להקפיד על שלב זה ולהתעכב עליו ככל שניתן. לוגו טוב זהו לוגו שישדר את ערכי העסק, יגרום ללקוח הפוטנציאלי תחושה של אמינות ושיש לו על מי לסמוך בצד השני.

במידה ולעסק שלכם יש לוגו, בחנו את עצכם וגלו האם הלוגו שלכם עומד בדרישות:

1.האם אתם מצליחים לצייר את הלוגו מהזיכרון (מבחן זכירות)

2.אילו תחושות הצבע של הלוגו מעורר בכם? (מבחן הרגש)

3.האם הוא רלוונטי למה שהמותג מייצג היום? (מבחן הרלוונטיות)

דוגמאות למיתוגים עסקיים:

מהו מותג?

מותג פירושו שילוב המילים מוצר ותג, מותג אינו דבר מוחשי או פיזי, מותג הוא גוף הכולל בתוכו מגוון שירותים או מוצרים. לרוב יהיו כמה מותגים שייצרו וישווקו את אותו המוצר בצורות שונות ובסוגים שונים. לדוגמה: "אדידס" ו"נייק" אלו המותגים, המוצרים העיקריים של אותם חברות הם נעלי ספורט חזקות ואמינות.

למה מיתוג הוא חשוב לעסק?

מיתוג איכותי הוא דרך טובה ויעליה מאוד לייצר לקוחות נאמנים ולהגדיל את היקף ההכנסות של העסק. על ידי מיתוג תדמיתי נכון, מותג יכול לגרום ללקוח לרגשות מאוד מסוימים ולחוש תחושות מאוד מסוימות שעל פיהם מקבלים החלטה לביצוע רכישה. שאתם הולכים לסטודיו שיעצב עבורכם את הלוגו, את המיתוג, זכרו – מושקעת פה עבודת מחקר מעמיקה על מנת להוציא לוגו שהוא טוב, זה נכון שקיימים בשוק תכונות, אנשים וממשקים שיוצרים לוגו תוך יום, עצה שלי? ברגע שמישהו יציע לכם לוגו תוך יום ב-200 שקלים, תחשבו על תדמית העסק שלכם והאם זה מה שאתם רוצים לייצג.

עדיין אתם מתלבטים? לחצו כאן לשיחת ייעוץ.

אז מה באמת ההבדל בין לוגו למיתוג? -סיכום

לסיכום ההבדל בין לוגו לבין מיתוג הוא שלמעשה לוגו הוא רק חלק מן התהליך של המיתוג, חשוב לזכור שתהליך המיתוג הוא דבר הכרחי בימנו על מנת ליצור בידול מן המתחרים, תחשבו על כמות הפעמים שלקוח נחשף לעסקים שונים, בעניין של שניות לערוך החלטה לאיזה עסק ללכת או לפחות לפנות. כל המרכיבים האלו נועדו על מנת לאפשר לעסק שלכם את היתרון על פני המתחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעדכונים ומאמרים נוספים הצטרפו עכשיו!
למאמרים נוספים הצטרפו עכשיו!
error: התוכן שאתה מנסה להעתיק מוגן בזכויות יוצרים, ראה הוזהרת.

שמחים לעמוד לשירותכם בכל עת!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שמחים לעמוד לשירותכם בכל עת!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם